farahani
07 اسفند 1401 - 19:21

مادر و پسر اولین مصدومین انفجار مواد محترقه در اراک

انفجار مواد محترقه در راهروی یک منزل مسکونی در یکی از روستاهای اراک باعث مصدومیت مادر و پسر نوجوانش شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و عید نوروز همواره با حوادث مختلفی روبرو می‌شود که یکی از این حوادث انفجار مواد محترقه دست‌ساز است که توسط جوانان ساخته می‌شود.

ماجراجویی جوانان و بی‌احتیاطی آنها در این ایام همیشه باعث ایجاد حوادث گوناگون و خطرناک از جمله سوختگی‌های شدید بدن، نابینایی، قطع عضو بدن و یا حتی فوت شده است؛ البته در این بین آسیب‌های مالی وارده و خرابی منزل‌های مسکونی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

شب گذشته نیز انفجاری در یک واحد مسکونی در روستای مرزیجران اراک رخ می‌دهد که با اعلام همسایگان به سامانه ۱۲۵ ماموران آتش‌نشانی ایستگاه شماره ۴ واقع در میدان فراهان به محل حادثه اعزام می شوند.

با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشخص شد به دلیل موج انفجار مواد محترقه قسمتی از پاگرد ساختمان تخریب و پنچره و درب از جا کنده شده بود.

همسایگان این ساختمان که گفته‌اند: پسر نوجوان پانزده ساله این خانواده در راهروی منزل مشغول ساخت مواد محترقه بود که به یکباره دچار انفجار شده و در پی آن نوجوان و مادرش دچار سوختگی و مصدومیت شده بودند که توسط پدر خانواده برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

نیروهای آتش‌نشانی نیز با قطع جریان برق و گاز ساختمان و ایمن‌سازی محل حادثه، دود غلیظی که بر اثر انفجار در منزل وجود داشت را تخلیه کرده و با ارائه تذکرات ایمنی به ماموریت خود پایان دادند.

نیاز است تا در این روزها اعضای خانواده به خصوص پدرها و مادرها برای حفظ سلامتی فرزندان خود مراقبت و نظارت بیشتری بر آنان اعمال کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1059494